O nas

Witamy na stronie Au Clair de la Lune, domowej hodowli Coton de Tulear.

Coton de Tulear - rasa która zafascynowała nas od pierwszego spojrzenia. Kiedy szukaliśmy niedużego pieska który mógłby mieszkać razem z nami i zobaczyliśmy zdjęcie cotona, wpadliśmy po uszy - już trzy dni póżniej w naszym domu pojawiła się mała, biała kuleczka. I wtedy okazało się że efektowny wygląd Coton de Tulear to namiastka tego co te psy mają do zaoferowania ludziom.

Dzisiaj nie wyobrażamy sobie naszego małego świata bez cotonów. Mało tego, pragniemy aby jak najwięcej osób mogło doświadczyć wyjątkowego towarzystwa Coton de Tulear - dlatego zajęliśmy się hodowlą psów tej rasy.

Naszym celem jest zachowanie standardu rasy w którym temperament jest opisany jako cecha charakterystyczna Coton de Tulear. Naszym zdaniem, dla człowieka jest to oprócz zdrowia, które cotony mają doskonałe, sprawa najważniejsza - w zasadzie decydująca o stosunku do psa. Dlatego bardzo starannie przyglądamy się nie tylko eksterierowi kojarzonych piesków, ale także ich charakterom.

Coton de Tulear, nazywany też Królewskim Psem z Madagaskaru, to piesek bardzo wszechstronny. Z powodzeniem używany w dogoterapii, odnoszący duże sukcesy w agility, polecany jako towarzysz dla osób samotnych i będących w depresji a także dla rodzin z małymi dziećmi. Oprócz tego piękny i efektowny. Jak twierdzi wielu hodowców innych ras - pies wyjątkowy.

Zapraszamy Was do naszego małego świata.